Інформація про ЗДО
В закладі дошкільної освіти функціонує: 7 садових груп та 1 ясельна група (з них: 6 груп – спеціального типу для дітей з порушеннями мовлення – 61 дитина; 2 групи – загального розвитку – 30 дітей). Всього: 91 дитина.
Для створення безпечного освітнього середовища та збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу у закладі функціонує найпростіше укриття. Рішенням тимчасової комісії з проведення обстеження будівель і споруд закладів освіти комунальної форми власності для встановлення можливості їх використання для укриття як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів для здобувачів і працівників освіти, створеної рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 29.06.2022 № 481, приміщення закладу дошкільної освіти № 35 „Горобинка“ включено до фонду захисних споруд цивільного захисту як найпростіше укриття, що розраховане на 265 осіб.
Основними завданнями закладу дошкільної освіти є:
збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини; виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів; оновлення змісту освіти, апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання; забезпечення безпечних та сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми.
Заклад дошкільної освіти працює за такими напрямками: подолання мовленнєвих порушень та вдосконалення мовленнєвого розвитку дошкільнят; забезпечення якісно-кількісних характеристик досягнень кожного здобувача освіти розвитку; створення фундаменту успішності дитини в умовах Нової Української Школи.
У закладі дошкільної освіти працює 22 педагогічних працівника, з них:
15 педагогів мають повну вищу фахову освіту, 2 педагоги мають базову вищу педагогічну освіту, 5 педагогів неповну вищу освіту.
За кваліфікаційним рівнем:
1 педагог – 15 тарифний розряд,
1 педагог – «вищої категорії», звання «старший вихователь»,
2 педагоги – «вищої категорії»,
6 – «першої категорії»,
4 – «другої категорії»,
1 – «спеціаліст»,
1 – 9 тарифний розряд,
4 – 10 тарифний розряд,
2 – 11 тарифний розряд.
З них: 1 педагог нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».
Науково-методична проблема – «Забезпечення якості освіти шляхом впровадження інноваційної діяльності, трансформування наукових ідей у педагогічну практику на основі підвищення мотивації професійного вдосконалення в умовах реформування галузі».
В закладі дошкільної освіти створено сучасний розвивальний життєвий простір, сприятливий для закладання основ компетентності кожної дитини. В групових приміщеннях облаштовано: естетичні роздягальні, сучасні ігрові осередки, затишні спальні кімнати, оновлені кімнати гігієни. Для дітей організовано діяльність гуртків «Умійко», «Юні дослідники».
Здобувачі освіти беруть активну участь у різноманітних творчих, інтелектуальних, спортивних міських конкурсах, фестивалях, турнірах.
В кабінетах спеціалістів забезпечено належні умови для проведення вчителями-логопедами, практичним психологом корекційно-розвиткової роботи з дітьми.
Також є сучасні, функціонально обладнані спортивна та музична зали, ігрові майданчики, медичний кабінет, ізолятор.
Заклад оснащений оргтехнікою, комп’ютерами та підключений до мережі Інтернет. В управлінській діяльності активно використовуються: електронна пошта, сайт закладу дошкільної освіти, соціальна сторінка в Facebook.
Педагоги закладу беруть активну участь в обласних, міських інтернет-семінарах, конференціях, конкурсах, виставках; нагороджені грамотами, сертифікатами.